Obecnie stosowanie ich wyszło jednak z mody. Co jest tego przyczyną? Przede wszystkim należy spojrzeć na wyposażenie naszych domów. Rzadko już wykorzystujemy kryształy, czy też eksponujemy wykwintną zastawę kuchenną. Fotografie, pamiątki, czy też chociażby indywidualne puchary rodzinne są eksponowane na półkach, kominkach, a także na specjalnych regałach. Meblościanki nie są więc potrzebne, natomiast ich funkcja jako mebla, który można wykorzystać do przechowania jest niezwykle nikła.

Dlatego obecne meble designerskie raczej wykluczają meblościanki. Popularniejsze są wszelkiego rodzaju garderoby, komody czy też małe regały. Meblościanki zostały z powodzeniem zastąpione poprzez specjalne szafki podwieszane oraz stoliki bądź komody. Dawniej, w meblościankach powszechnie ustawiało się telewizor, który obecnie wisi na ścianie, często eksponowano wykwitną zastawę kuchenną lub też kieliszki czy szklanki. Obecnie praktyka ta wydaje się śmieszna i raczej niestylowa.

Szukasz mebli do przechowywania?
Zobacz nasze propozycje!

Meble wyparte przez nowoczesność

Dziś wielu z nas stawia na nowoczesne meble, które pozwalają stworzyć piękną i komfortową przestrzeń w domu. Nie zagraca się już powierzchni użytkowych, lecz tworzy się przyjemną i bardzo nowocześnie wyglądającą przestrzeń. To gwarantuje znacznie lepszy efekt końcowy i daje gwarancję lepszego samopoczucia w pomieszczeniu.

U schyłku zmian pokoleniowych

Meblościanki są jeszcze sporadycznie stosowane w gabinetach domowych, gdzie ustawia się na nich książki lub też przybory używane w gabinecie, jednak ich zastosowanie w salonach, pokojach dziecięcych lub sypialniach jest raczej znikome. Czasami znaleźć je można jeszcze w mieszkaniach, w których są one po prostu pozostałością po wystroju wnętrz w starym stylu. Obecnie po prostu wybiera się inne meble, tym bardziej, że nowoczesne półki wiszące, bądź też specjalne regały są znacznie pojemniejsze, zajmują zdecydowanie mniej miejsca i łatwiej wtedy o utrzymanie ich w czystości.

Zainspiruj się!

Dodano do listy Ulubionych

Korzystając z tej strony bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.