Stoliki Kawowe

Designerskie Stoliki Kawowe

Stolik kawowy to jeden z tych elementów, które wydają się nam tak oczywiste i banalne, że nie przywiązujemy do nich zbytniej wagi – z pewnością nie jest to rzecz, nad której wyglądem i ewentualną zmianą często się zastanawiamy. Nie da się jednak ukryć, że w nowoczesnych aranżacjach stoliki kawowe odgrywają dużą rolę zarówno użytkową, jak i estetyczną. Są one znakomitym narzędziem do wykończenia aranżacji, dlatego dopasowujemy je do już zaaranżowanego pomieszczenia, nigdy odwrotnie.

Zazwyczaj stawia się je w centrum pomieszczenia, pomiędzy miejscami siedzącymi, które z kolei skierowane są np. na telewizor w salonie czy też miłe dla oka widoki w przypadku miejsc komercyjnych i publicznych. Dobry stolik kawowy cechuje więc praktyczność i zgranie z otoczeniem, a sztuką jest właśnie znalezienie złotego środka.

Wybierając stolik kawowy trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wielkość. Powinna ona być dopasowana proporcjonalnie do rozmiaru całego wnętrza oraz do sofy i foteli, obok których stanie. Stolik kawowy powinien być zdecydowanie krótszy od kanapy i nieco od niej węższy, inaczej będzie wyglądać niezgrabnie i nieelegancko.

Kolejną istotną rzeczą jest wysokość stolika. Nowoczesne modele często są bardzo niskie, w skrajnych przypadkach mogę mieć nawet mniej niż 30cm! Takie meble mogą prezentować się dobrze w minimalistycznych wnętrzach, ale dopasowane do innych aranżacji mogą przedstawiać się wręcz karykaturalnie, dlatego należy zastanowić się, jaką dokładnie rolę stolik ma spełniać i porównać go do innych elementów aranżacji, szczególnie bliskiego fotela i sofy. Zazwyczaj, aby wygodnie położyć na stoliku kawę czy gazetę, wystarczy wysokość około 50-60 cm, czyli nieco więcej, niż standardowa wysokość siedzisk. Warto odnotować, że pewne modele umożliwiają regulację wysokości, co czyni je jeszcze bardziej praktycznymi.

Dzisiejszy rynek oferuje niezwykle bogaty przekrój stolików kawowych, tak kształtem, jak i zastosowanym materiałem. W ostatnim czasie na popularności zyskują stoliki szklane oraz modele łączące szkło z elementami drewnianymi i metalowymi. Względem kształtu, stoliki najogólniej można podzielić na owalne i prostokątne. Tutaj już rolę decydującą odgrywa osobisty gust, chociaż trzeba mieć też na uwadze względy praktyczne – jeśli w domu żyje małe dziecko, koniecznie trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu krawędzi. Ułatwieniem życia jest też dodatkowa półeczka pod blatem na wszelkie książki, gazety i czasopisma.

Stolik kawowy to mebel, który skupia na sobie uwagę, zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Potrafią stonować wnętrze lub przeciwnie, ożywić je i podkreślić, dlatego warto przemyśleć jeszcze raz całą koncepcję designu pomieszczenia. Co do praktyczności, chyba najlepszym przykładem jest ich funkcja przechowywania – kto z nas nie lubi raz na jakiś czas odłożyć czytanej gazety lub zaparzonej kawy i po prostu odpłynąć na chwilę, nie ruszając się z miejsca?

Jakie stoliki kawowe znajdę w sklepie Decolab24.pl?

Staramy się jak możemy aby dostarczyć Ci możliwie szeroką i bogatą ofertę produktową. Ciągle poszukujemy dostawców oraz produktów wysokiej jakości, które spełnią oczekiwania naszych Klientów. Na ten moment w naszym sklepie możesz odszukać stoliki kawowe, które odpowiadają poniższym cechom i właściwościom.

Designerski szklany stolik boczny Frame-Eileen z regulowaną wysokością

Jak odszukać stoliki kawowe odpowiednie dla Ciebie?

Wiemy, że ilość produktów jakie dostępne są w naszym sklepie może przyprawić o zawrót głowy. Nie musisz się tym przejmować, przygotowaliśmy dla Ciebie różne narzędzia, dzięki którym możesz szybko i prosto zawęzić wyniki Twoich poszukiwań do mniejszej grupy produktów.

Każda z poniższych metod sprawdzi się idealnie, zależnie od miejsca w którym znajdujesz się na naszym sklepie. Możesz przecież trafić do danej kategorii i spośród 2000 tyś produktów ograniczyć wynik wyszukiwań tylko do kilkudziesięciu (np. w kategorii stoliki kawowe filtruj wynik tylko po pożądanym kolorze np. 'czarnym'). Jeśli natomiast przeglądasz konkretny produkt i interesuje Cię jego specyficzna cecha, kliknij w tag który poprowadzi Cię do większej grupy produktów o bardzo podobnej charakterystyce (np. przeglądając produkt stoliki kawowe, kliknij w tag 'stoliki kawowe okrągłe').

Wyszukiwarka sklepu

Dzięki wyszukiwarce, jesteś w stanie odszukać pożądany przez Ciebie produkt niezależnie od miejsca w sklepie, które aktualnie przeglądasz, np. z poziomu kategorii lub innego produktu.

Główne MENU
Tu wpisz szukaną frazę

Filtry w kategorii

Filtrowanie to najszybsza metoda aby zawęzić wynik wyszukiwań do mniejszej grupy produktów, które odpowiadają Twoim potrzebom. Zaznacz cechę produktu jak rodzaj, kolor czy wykończenie.

Zaznacza cechę

Tagi produktowe

Tagi powiązane są ze specyficznymi cechami produktu, który aktualnie przeglądasz. Jeśli dana cecha/tag odpowiada Twoim zainteresowaniom, kliknij go i zobacz więcej podobnych produktów.

Zobacz podobne produkty
Dodano do listy Ulubionych

Korzystając z tej strony bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.