Trend, który od dawna dominuje we współczesnym designie to wykorzystanie nietypowych materiałów. Niektóre z surowców użytych do produkcji nowoczesnych krzeseł były znane i powszechnie stosowane w ubiegłych dekadach. Fakt, że są one mało znane dzisiejszemu społeczeństwu sprawił, że cieszą się ogromną popularnością, przeżywając drugą młodość.

Jednym z chętnie stosowanych materiałów do produkcji krzeseł jest tektura falista, której początki datuje się jeszcze na lata 70. Krzesło, powstałe z kilkudziesięciu, ciasno sprasowanych ze sobą warstw tektury, wzmocniono pilśniową płytą, po czym nadano nowoczesny, abstrakcyjny kształt. Jest to zdecydowana „perełka", jeżeli chodzi meble designerskie, przykuwająca wzrok swoją formą i zaskakująca wygodą. Współcześni artyści starają się używać materiały przyjazne środowisku. Coraz częściej można spotkać krzesła wykonane z mocnego kartonu, które można złożyć w poręczną torbę i przenieść w dowolne miejsce.

Szeroki zakres intensywnych poszukiwań doprowadził wielu twórców do wykorzystania materiału, jakim jest papier. W połączeniu z giętką, lecz wytrzymałą celulozą można otrzymać zaskakująco wygodną, a zarazem wytrzymałą konstrukcję. Dużym zainteresowaniem cieszą się także krzesła designerskie bujane, do produkcji których używa się stopu różnych metali, począwszy od srebra, a skończywszy na miedzi. Coraz więcej krzeseł powstaje na indywidualne zamówienie klienta. Bez względu na użyty materiał, krzesło ma służyć przede wszystkim wygodzie, za którą wielu jest w stanie zapłacić niemałą kwotę.

Krzesła o nietypowych kształtach

Ówczesne trendy w architekturze posunęły się tak daleko, że nie sposób czasem na pierwszy rzut oka określić funkcji stojącego przed nami mebla. Poszczególne elementy wyposażenia domowego to prawdziwe dzieła sztuki, zwracające na siebie uwagę nietypowym kształtem. Trendy te stosuje się także w krzesłach, a wyobraźnia artystów nie ma żadnych granic.

Najbardziej cenione krzesła designerskie to takie, które pierwotnie mają przedstawiać zupełnie coś innego. Zwolennicy florystyki z pewnością zainteresują się wygodnym krzesłem w kształcie wielowarstwowego kwiata z rozłożystymi płatkami, pełniącymi funkcję oparcia oraz podłokietników.

Bogata oferta kolorystyczna daje możliwość idealnego dopasowania do aktualnego wystroju swojego wnętrza. Modna, elegancka kobieta zadowolić się może fotelem w kształcie ogromnego buta na wysokim obcasie. Nie bez znaczenia będzie tu także obicie o futerkowej strukturze, z efektownymi wstawkami z materiału o zwierzęcym wzorze.

Fani techniki także znajdą coś dla siebie. W ofercie artystów można znaleźć krzesło przedstawiające plątaninę grubych kabli (które imitowane są przez wygodną piankową tkaninę), zgrabnie formujących siedzisko wraz z oparciem. Zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem, oferta krzeseł o niespotykanych formach stale się powiększa. Meble designerskie tego typu doskonale sprawdzają się w dużych, przestrzennych pomieszczeniach, w loftach, a także w hotelach, pubach czy nowoczesnych biurowcach. Głównym zadaniem takich mebli jest przede wszystkim zapewnienie wygody w każdej pozycji, umożliwiając wypoczynek.  

Zainspiruj się!

Dodano do listy Ulubionych

Korzystając z tej strony bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.