Charles poznał Ray w czasie pełnienia funkcji dziekana na Wydziale projektowania w Cranbrook Academy of Art, gdzie ona studiowała na Wydziale tkactwa. Po ślubie wspólnie zamieszkali w Kalifornii  i od tego czasu nieodłącznie pracowali wspólnie.

Spoglądając na ich stworzone wzory z góry jesteśmy uświadomieni (wiemy) z czego są zbudowane i do czego służą oraz jaka jest ich funkcjonalność. Ich modernistyczne ciepło wpłynęło na postrzeganie przez klienta a w konsekwencji popularność.

Silną stroną jej twórczości była forma i estetyka przedmiotów, on natomiast skupiał się na eksperymentowaniu z nowymi technologiami. Byli wyznawcami idei „ofiarować jak najwięcej rzeczy, jak największej liczbie ludzi, za jak najmniejsze pieniądze”.

Miękkie, organiczne kształty w połączeniu z odpowiednim materiałem, formą i konstrukcją tworzą przyjazne, nowoczesne meble. Stosowanie rzadko spotykanych na owe czasy materiałów dodawało projektom jeszcze więcej oryginalności i smaku (gięta sklejka, aluminium i tworzywa sztuczne).

Ich wzory mebli nie starzeją się pomimo upływu kilku dziesięcioleci od ich powstania. Fotel Le Longne Chair wraz z taboretem to dotychczas najwygodniejsze siedzisko XX wieku. Wygodą słyną również krzesła z serii Aluminium Chair, Plywood, Plastic, Armchair, Plastic Side Chair i Organic Chair.

Nowatorskie rozwiązania mebli wychodząc spod ich twórczości to łączenie gotowych elementów, czego przykładem jest kilka konstrukcji podstawy połączone z różnymi siedziskami.

Szukasz designerskich krzeseł do domu?
Zobacz nasze propozycje!

Inspiratorzy na wieki pokoleń

Ich realizacje to nie tylko krzesła, ale także wygodne i funkcjonalne stołki, stoły, zabawki dla dzieci, meble, domy mieszkalne (projekty niedrogich domów dla żołnierzy, którzy wracali z wojny- Case Study Houses w Kalifornii), wnętrza i tkaniny.

Stali się pionierami nowych technologii i materiałów, w kilku dziedzinach, tj. malarstwie (np. formatowanie sklejki w krzywizny, czy np. szklane włókno), prezentacji multimedialnych. Ich pasją była fotografia, organizacja wystaw oraz kręcenie filmów. Mogą poszczycić się znaczącym wkładem w rozwój współczesnego wzornictwa przemysłowego.

Pomimo tego, że zamysłem ich tworzenia była dostępna cena produktów, wygoda i ergonomia stały się klasyką designu oraz wyznacznikiem dobrego gustu i elegancji. Z całą pewnością udało im się stworzyć wiele projektów, które do dzisiaj są jak nowoczesne meble.

Zainspiruj się!

Dodano do listy Ulubionych

Korzystając z tej strony bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.